2011. február 11., péntek
Galerie Thomas Schulte - Charlottemstraße 24
Jacco Olivier videói egy hagyományos technikát elevenített fel. Az animáció minden egyes fázisát olajjal megfestette üveglapokra, amiket pedig különböző rétegekként használva eltérő sebességgel és mélység-élességgel mozgatott. Az a munkája tetszett a legjobban, amelyik egy fürdés utáni törölköző nőt mutatott be áttűnő mozdulatokkal. Az egyenként festménnyekként is nézhető képek líraisága fogott meg a legjobban. A többi videója (főleg egy naplamentés) már az expresszionista ecsetvonásokkal megoldott giccset súrolta.
www.galeriethomasschulte.de
Galerija Gregor Podnar - Lindenstraße 35
Goran Trubjak Monokróm és monogram című kiállításán konceptuális szellemű műveket mutatott be. A képen éppen a Citroen által gyártott Picasso nevű széria darabjai láthatóak. A lemezekre rá volt írva a "Picasso" felirat és át lett festve. Emellett botanikai könyveket, művészettörténeti enciklopédiák is volt, amiből minden ki volt fehér festékkel takarva, kivéve a TRUBJAK-ot kiadó betűk. Emellett olyan fekete kis vásznak is voltak, melyek a művész családnevének egy-egy betűit hordozták. A felirat ez alatt ilyesmi volt: "ahányszor kiállítják ezt a munkát, annyiszor át kell húzni feketével egy betűt. Mivel többször ki volt állítva, mint hétszer, ezért minden újabb kiállítás alkalmával visszaírtam egy betűt."
www.gregorpodnar.com
Galerie Opdahl - Lindenstraße 35
Gyan PanchalKenes Polypropylene, tumeric 100 x 80 cm 2009 |
Az egyik kedvenc kiállításom semmi másból nem állt, mint sarkokból. Az egyik "mű" egy vászonzsák csücske volt, benne egy kis földdel/festékporral, a másik "szobor" a sarokba fújt púrhab bronzból kiöntött mása volt, emellett láttam pálcikákból összeállított térhálót. Ez egy olyan csoportos kiállítás volt szerintem, ahol a koncepció nagyon jól tartotta egyben az amúgy szinte szemétnek látszó tárgyakat.
A kiállítás címe ez volt:
Somiglianze non sensibili
A galéria honlapja
www.galerieopdahl.de
Galeria Nordenhake - Lindenstraße 34
Hakan Rehnberg festményei abban voltak különlegesek, hogy az olajfestéket akrillapok hátuljára, elejére vitte fel festőkéssel. Ettől a festékrétegek jobban megkülönböztethetővé, a mozdulatok jobban rekonstruálhatóbbakká váltak. A festményeket kiegészítette egy-két szobor. Az egyik két festőkés fém végéből állt, ami egy fém téglalapba volt döfve.
A galéria honlapja:
MK Galerie - Rudi-Dutschke-Straße 26
/Wim Bosch képe/
Szubjektív ablak címen csoportos fotó és digitális print kiállítás volt az MK galériában. Lehet, hogy csak én nem voltam eléggé nyitott a munkákra, de nem ragadtak magukkal. A kiállítók:
Jasper de Beijer
Wim Bosch
Wynolt Visser
Sinta Werner
A galéria honlapja:
www.mkgalerie.de
Levy Berlin - Rudi-Dutschke-Straße 26
Lorenz Esthermann mukáit láttam a Levy Galériában. A kartonból, rétegelt lemezekből épített "ideiglenes épületek" panelházak, lakókocsikhoz hasonlító makettek voltak, vagy inkább festett szobrok. A kiállításon szerepeltek még kisebb színes rajzok, meg néhány fénykép, mind ugyanabban a félig street art stílusban megfogalmazva.A galéria honlapja:www.levy-galerie.de
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)